راه های جذب فالوور اینستاگرام در سال 2024 (+17 روش رایگان)

راه های جذب فالوور اینستاگرام در سال 2024 (+17 روش رایگان)

فالوورهای اینستاگرام چیزی بیش از یک عدد هستند. اگر هدف اصلی شما رشد در اینستاگرام است، می توانید شاهد افزایش ترافیک، فروش و تعامل باشید.در این راهنما، ما 18 راه برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر در اینستاگرام را شرح می دهیم. به علاوه بهترین پنل خدمات اینستاگرام را نیز به شما معرفی می کنیم.

1. یک برند شخصی و ارزش پیشنهادی قوی داشته باشید

اگر نمی دانستید چه چیزی می فروشد وارد مغازه می شوید؟ احتمالا نه.خب، همین اصل در مورد اکانت اینستاگرام شما نیز صدق می کند.برای تبدیل بازدیدکنندگان به دنبال کننده، داشتن یک پیشنهاد ارزش واضح (چه نکات استایل، نقل قول های الهام بخش یا محتوای آشپزی باشد) ضروری است.با این حال، این بدان معنا نیست که تمام محتوای شما دقیقاً یکسان باشد.

2. یک فید منسجم اینستاگرام ایجاد کنید

امروزه، صفحه اینستاگرام شما تقریباً یک رزومه، نمونه کارها و وب سایت است که همه در یک جمع بندی شده اند .در حالی که لازم نیست از نظر تصویری کامل باشد، اولین برداشت هنوز اهمیت دارد.تنها چند ثانیه برای معرفی خود و انتقال شخصیت برندتان، زیبایی‌شناسی قوی اینستاگرام می‌تواند تفاوت بین بازدیدکننده‌ای باشد که فالو می‌کند یا از آن دور می‌کند.

3. بیو اینستاگرام خود را بهینه کنید

بیوگرافی اینستاگرام شما اغلب اولین نقطه تماس برای بازدیدکنندگان جدید است، و آن را به فرصتی عالی برای ارتباط مستقیم با شخصیت خود و آنچه ارائه می دهید تبدیل می کند.و با وجود تنها 150 کاراکتر برای تنظیم صحنه، مهم است که مطمئن شوید بیوگرافی شما کوتاه، آموزنده و شامل کلمات کلیدی مرتبط است تا حساب شما قابل کشف تر شود.

برای مثال، خالق لورن تویوتا به جای استفاده از «سرآشپز»، «سرآشپز وگان» را در قسمت نام گنجانده است:

استفاده از بیو مناسب

بیوگرافی اینستاگرام شما همچنین فقط به یک لینک خارجی اجازه می دهد، بنابراین مهم است که در مورد نحوه استفاده از آن استراتژیک باشید.

4. کپشن های خود را برای سئو اینستاگرام بنویسید

چند سال پیش، فقط می‌توانستید در اکسپلور اینستاگرام از طریق هشتگ، برچسب موقعیت، نام کاربری و نام پروفایل جستجو کنید.با این حال، اکنون می توانید با استفاده از کلمات کلیدی جستجو کنید:

سئو اینستاگرام در کپشن

این بدان معناست که نوشتن زیرنویس‌های مرتبط و توصیفی با استفاده از کلمات کلیدی انتخابی می‌تواند به طور جدی بر قابلیت کشف محتوای شما تأثیر بگذارد.با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط و توصیفی در کپشن های اینستاگرام خود، به احتمال زیاد در صفحه اکسپلور ظاهر می شوید و بیشتر دیده میشوید!

5. بهترین هشتگ ها را برای فالوورهای خود پیدا کنید

هشتگ های اینستاگرام هنوز هم یکی از بهترین ابزارها برای رشد هستند.با استفاده از هشتگ مرتبط و هدفمند در پست های خود، به دنبال کنندگان هدفمند جدیدی خواهید رسید.ببینید که چگونه خالق زیبایی، سارا پالمیرا از هشتگ‌های بسیار مرتبط مانند #SkincareRoutine و #SkincareTips در کپشن خود استفاده می‌کند تا کاربران بتوانند به راحتی محتوای او را پیدا کنند:

تاثیر استفاده از هشتگ در اینستاگرام

6. یک برنامه منظم برای انتشار پست اینستاگرام ایجاد کنید

وقتی صحبت از رشد در اینستاگرام می شود، ثبات موضوع مهمی است.با این حال، ایجاد محتوای باکیفیت که ارزش واقعی را برای مخاطبان شما به ارمغان می آورد، همیشه باید بر کمیت برتری داشته باشد.

7. بهترین زمان خود را برای ارسال پست پیدا کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، ایجاد محتوای ثابت در اینستاگرام اهمیت دارد و برای جلب توجه بیشتر به محتوای خود، ارسال در زمان مناسب می تواند منجر به افزایش ترافیک و مخاطبان جدید شود.در مطالعه‌ای که بعداً انجام شد، متوجه شدیم که کاربران در سراسر صفحه تمایل دارند با محتوای پست شده در ساعات اولیه روز تعامل داشته باشند.

8. مطمئن شوید که محتوای اینستاگرام شما در دسترس است

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، حدود 2.2 میلیارد نفر از افراد دچار اختلال بینایی یا نابینایی هستند.بنابراین، اگر در استراتژی رسانه های اجتماعی خود دسترسی را در اولویت قرار نمی دهید، می توانید مشتریان، مشتریان یا ارتباطات بالقوه را از درگیر شدن در محتوای خود دور نگه دارید.

در اینجا پنج راه برای دسترسی بیشتر و فراگیر کردن حساب اینستاگرام خود آورده شده است:

 1. اضافه کردن زیرنویس یا پوشش متنی به محتوای ویدیویی (از جمله استوری‌ها و ریلزهای اینستاگرام)
 2. متن جایگزین توصیفی برای پست های اینستاگرام خود بنویسید (alt text)
 3. جزئیات بصری را در طول داستان ها و ویدیوها به صورت کلامی بیان کنید
 4. هر کلمه را در هشتگ های اینستاگرام با حروف بزرگ بنویسید. این به خوانندگان صفحه نمایش کمک می کند تا آنها را به درستی با صدای بلند بخوانند
 5. با محدود کردن استفاده از ایموجی ها در زیرنویس ها و کپشن، محتوایی ایجاد کنید که برای صفحه خوان مناسب باشد.

به هر حال، محتوای فراگیر به این معنی است که افراد بیشتری می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند و از آن استفاده کنند، که می‌تواند منجر به تعامل بیشتر، فالوورهای جدید و به طور کلی تجربه بهتری برای همه در اینستاگرام شود.

9. با سایر برندها، تولیدکنندگان محتوا کار کنید

مشارکت با اینفلوئنسرها و برندهای همفکر یک هک رشد بزرگ است.می‌توانید از تداعی برند سود ببرید و به مجموعه جدیدی از دنبال‌کنندگان بالقوه دسترسی پیدا کنید.به طور مثال، لازم نیست با اینفلوئنسرهای بزرگ کار کنید تا تأثیر بگذارید.اینفلوئنسرهای نانو و میکرو معمولاً نسبت به اینفلوئنسرهای ماکرو نرخ تعامل بالاتری دارند و برای پست های حمایت شده نرخ کمتری دارند.

10. ریلزهای بیشتری بسازید

ریلزهای اینستاگرام هنوز یکی از مؤثرترین راه‌ها برای دستیابی به مخاطبان جدید در برنامه هستند.برخلاف انواع دیگر پست‌های اینستاگرام ، ریلزها یک نقطه مشخص در صفحه اکسپلور و برگه آن‌ها در نوار ناوبری فید اصلی دارند که آنها را فوق‌العاده قابل دسترس می‌کند.

اهمیت بالای ریلز در اینستاگرام

مانند صفحه TikTok For You، فید Reels به کاربران محتوایی ارائه می‌دهد که با علاقه بالا هستند و افزایش دید شما و افزایش تعداد فالوورها را آسان‌تر می‌کند.برای بهترین نتایج:

 • از کلمات کلیدی و هشتگ‌ها در کپشن های Reels خود استفاده کنید که محتوای ویدیوی شما را دقیقاً توصیف می‌کنند
 • از موزیک های پرطرفدار در ریلز های اینستاگرام استفاده کنید (در صورت ارتباط به برند شما!)
 • ریلز های خود را کوتاه نگه دارید تا بازدیدهای تکراری را تشویق کنید
 • محتوای اصیل ایجاد کنید نه تکراری
 • زیرنویس را برای بینندگانی که بدون صدا تماشا می کنند اضافه کنید
 • ویدیو با کیفیت بالا ضبط کنید

11. هایلایت استوری خود را بهینه کنید

حتی اگر استوری‌ها بعد از ۲۴ ساعت ناپدید شوند، می‌توانید با ذخیره آن‌ها در استوری هایلایت اینستاگرام خود، آنها را زنده نگه دارید.

اهمیت هایلایت استوری در افزایش فالوور

ایجاد استوری هایلایت با کیفیت بالا می تواند به شما کمک کند آگاهی از برند را افزایش دهید، فالوورهای جدید جذب کنید و با ارزش ترین محتوای استوری اینستاگرام خود را برای بازدیدکنندگان جدید به نمایش بگذارید.

12. میم ها و سایر محتوای قابل اشتراک گذاری ایجاد کنید

هنگامی که نوبت به دستیابی به مخاطبان جدید می رسد، ایجاد محتوای قابل اشتراک گذاری، مکانی عالی برای شروع است.میم‌ها همچنین برای ایجاد دسترسی بسیار بزرگ هستند به‌ویژه زمانی که به چیزی که در فرهنگ عامه پرطرفدار است اشاره میکنندهرچه میم شما با اعضای جامعه عمومیت بیشتری داشته باشد، احتمال به اشتراک گذاری آن بیشتر و بیشتر می شود.

13. یک مسابقه اینستاگرامی را اجرا کنید

اگر می خواهید دنبال کننده های خود را به سرعت افزایش دهید، میزبانی هدیه اینستاگرام می تواند یکی از موثرترین تاکتیک ها باشد.با استراتژی مناسب، می‌توانید به هزاران دنبال‌کننده جدید بالقوه دسترسی پیدا کنید، و در عین حال حس اجتماعی قوی‌تری در اطراف برند خود ایجاد کنید.اطمینان حاصل کنید که الزامات ورود واضحی را تعیین کرده اید که از اهداف رشد شما پشتیبانی می کند، مانند تگ دوست در نظرات، اشتراک گذاری در استوری اینستاگرام و دنبال کردن حساب خود.

14. اینستاگرام خود را از طریق کانال های دیگر تبلیغ کنید

اگر به دنبال راه‌های اضافی برای افزایش فالوور اینستاگرام خود هستید، تبلیغ متقابل حساب خود در سایر پلتفرم‌ها یک مکان عالی برای شروع است.برای مثال، می‌توانید حساب اینستاگرام خود را به TikTok خود متصل کنید تا بینندگان را تشویق کنید تا روی پروفایل اینستاگرام شما نیز کلیک کنند.

15. محتوای با عملکرد بالا را تجزیه و تحلیل کنید

وقتی صحبت از نظارت بر عملکرد برند شما در اینستاگرام می شود، دسترسی یکی از مهم ترین معیارهایی است که باید در نظر گرفته شود.

Reach نشان می‌دهد که چند حساب منحصربه‌فرد پست شما را دیده‌اند، و بنابراین میزان آگاهی و ارزشی که کسب می‌کنید.اگر یک پست بیشتر از حد معمول (یا کمتر) دسترسی داشته باشد، می‌توانید از آن نتایج به عنوان اطلاعات بینش برای پست‌های آینده استفاده کنید.از چه هشتگ هایی استفاده کردید؟ چه نوع محتوایی را به اشتراک گذاشتید؟ آیا CTA (Call-to-Action) در عنوان شما برای تعامل بهینه شده بود؟

16. با فالوورهای خود ارتباط برقرار کنید

با فالوورهای خود ارتباط برقرار کنید و یک جامعه اینستاگرامی فعال بسازید.چه خالق باشید یا یک برند، از خود بپرسید:

 • چند وقت یکبار به دایرکت و نظرات پاسخ می دهید؟
 • آیا زمانی را برای درگیر شدن در زمان واقعی از طریق استوری یا لایو اینستاگرام اختصاص می دهید؟

17. با ارزان فالو ، فالوور رایگان بگیرید

یکی دیگر از راه های جذب فالوور بیشتر استفاده از پنل خدمات اینستاگرام است که ارزان فالو تمامی این امکانات را در اختیار شما می گذارد.شما هم میتوانید خرید فالوور اینستاگرام را انجام دهید و هم فالوور رایگان اینستاگرام دریافت کنید.

 

جمع بندی

در این مقاله جامع سعی شد بهترین راه های جذب فالوور اینستاگرام در 2024 را برای شما شرح دهیم امیدواریم که از آنها استفاده کرده و در اینستاگرام فالوور بالایی کسب کنید. فراموش نکنید که در این مسیر همواره ارزان فالو در کنار شماست و هرلحظه میتوانید از خدمات ما استفاده کرده و با پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران
بدون دیدگاه
در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

ارزان فالو ، کاملترین پنل خدمات اینستاگرام و شبکه های اجتماعی فعالیت خود را از سال 1397 آغاز کرد و در این سالها همواره در این حوزه پیشگام بوده است.

نماد اعتماد و پرداخت

اعلان ها
اطلاعیه جدیدی وجود ندارد